30/05/15 - 23:17          
ARAÇ SÜRÜCÜLERİ DİKKAT…

    Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yol, cadde ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

 Haberin Devamı

Yaptığı birçok sokak ve cadde yenileme çalışmaları ile orta kısım esnafın can damarı konumunda olan Büyükşehir Belediyesi, yeni yaptığı yollara, cadde ve sokaklara yenilerini ekliyor.

Sokak sağlıklaştırma projeleri kapsamında çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi, Gaziler Caddesi girişi ile Tuzhanı Sokak arasında kalan bölgede cephe düzenlemesinin yanında yol ve alt yapı çalışmalarına da başlıyor.

YENİ ALTARNATİF YOLLAR KULLANILACAK

Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Hasan Kömürcü, “Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol, sokak ve cadde yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediliyor. Çalışmaların yapıldığı bölgelerde trafik akışının olumsuz yönde etkilenmemesi için ulaşım daire başkanlığı olarak bizler de önlemimizi ve yeni alternatif yolları sürücülerimiz sıkıntı çekmemesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz.” dedi.

Eski Saray Caddesi ile Gaziler Caddesi girişinin cephe ve yol yenileme çalışmalarından dolayı bir ay kadar kapalı olacağını vurgulayan Kömürcü, “Yeni çalışmalarına başlanan Eski Saray Caddesinden itibaren Gaziler Caddesi girişi ile Tuzhanı Sokak arasında kalan bölgeyi cephe ve yol yenileme çalışmalarına kapsamında 8 Mart - 8 Nisan 2013 tarihleri arasında trafik akışına kapatıyoruz.” diye konuştu.

Araç sürücülerini uyaran Kömürcü, “Vatandaşlarımızın ve sürücülerimizin mağdur olmaması için araç trafiği Eskisaray Caddesi, Şehitler Caddesi, sağa Yeni Çarşı Sokak, Tuz Hanı Sokak takip ederek Eski Belediye Caddesi olarak yönlendirildi. Sürücülerimizin her hangi bir olumsuzluk ile karşılaşmaması için trafik işaretlerine ve yönlendirmelere riayet etmeleri gerekmektedir” diye ifade etti.  

Haberle ilgili Diğer Resimler

Haberle ilgili Video
 Online Sayısı : 17
Bugün Ziyaret : 1867
Toplam Ziyaret : 10574433