03/06/15 - 04:13          
ÇOCUK FESTİVALİ TİYATRO ŞENLİĞİNDE GÜLEN YÜZLER

    Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen, 4. Çocuk Festivali kapsamında 10-18 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Tiyatro Şenliği” muhteşem görüntülere sahne oluyor.

 Haberin Devamı

Hafta boyunca 4 farklı çocuk oyununu 4359 seyirci ile buluşturan Tiyatro Şenliği tüm hızıyla devam ediyor. Eti Çocuk Tiyatrosunun “Çizmeli Kedi” adlı oyunu ile başlayan şenlik, Büyükşehir Belediyesi Şehir tiyatrosunun “Kırmızı Burun” ve “Ötmeyi Bilmeyen Horoz” adlı oyunları ile devam etti. Şenliğin birinci yarısı Zorlu Holding sponsorluğunda sahnelenen “Kurbağa Prens” adlı oyun ile sona erdi.

Tiyatro  Şenliğinin ikinci yarısında bu kez çocuklar izleyici değil, oyuncu olacaklar ve kendi hazırladıkları oyunları sahneleyecekler. Büyükşehir Belediyesi Sodes Çocuk Sanat Merkezi bünyesinde eğitim veren Çocuk Tiyatrosu atölyelerinde hazırlanan oyunlar seyirci ile buluşacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı yıl boyunca devam eden Çocuk Tiyatrosu etkinlikleri Festivalden sonra da Gaziantep’in dört bir yanında tiyatroya gitmeyen çocuğun kalmaması ve çocukların sanatla küçük yaşlarda tanışması için devam edecektir.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, “Çocuk Tiyatrosu, çocuklarımızın yarının sanatsever, vizyonu gelişmiş, sağlam bireyler olmasında katkısı olan çalışmalardır. Çocuklar tiyatro ile yaşamı öğrenmeye keşfetmeye başlar, dayanışmayı, destek olmayı öğrenirler. Tiyatro ile İletişim becerileri artarken, kendilerine güvenleri ve problem çözme yetenekleri de artar. Tiyatro yaratıcı bireyler olarak yetişmelerine, sevgi, barış, birliktelik gibi evrensel değerleri öğrenmelerine yardımcı olacak etkinliklerdir. Bu nedenle Çocuk Tiyatrosuna önem veriyoruz ve Çocuk Festivalimizin önemli bir etkinliği olarak hayata geçiriyoruz.” dedi.

Haberle ilgili Diğer Resimler

Haberle ilgili Video
 Online Sayısı : 10
Bugün Ziyaret : 192
Toplam Ziyaret : 10616404