28/05/15 - 02:32          
Botanik Bahçesinde Doyumsuz Anlar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, “2010, Türkiye’de Japonya Yılı” kapsamında ev sahipliğini yaptığı Masturi 2010 Gaziantep etkinlikleri, Botanik Bahçesi’nde Japon yaşam ve sanatının geleneksel yönünü Gazianteplilerle buluşturdu.

 Haberin Devamı

Botanik Bahçesinde düzenlenen etkinlikte, Ünlü İkebana Ustası Ryuhei Sasaoka yaptığı gösteri ile Kuniyoshi Sugawara (Bambu Fülüt Sanatçısı), Prof. Dr. Chieko Fukunaga (Koto Sanatçısı) ve Nobutaka Sawamura’dan oluşan Gelenksel Kato Grubu verdikleri konser izleyicileri büyüledi.

Japon Sanatçılar, geleneksel Japon Müziği Koto ile Japon ruhunun ince bir yansıması olan İkebana Sanatı’nın bileşiminin yer aldığı doyumsuz anlar yaşattılar.

Japonya Kyoto Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Türkolog Prof. Dr. Minako Mizuno Yamanlar , Japon ve Türklerin birbirlerinin kültürlerini tanımaları açısından gerçekleştirilen etkinliğin önemine değinerek, “Japon Yılı kapsamında etkinliklerin bir bölümünün İpek Yolunun en önemli kentlerinden olan Gaziantep’te yapılması son derece önemlidir” dedi.

Yamanlar, “Gaziantep halkının kendilerine ve etkinliklere olan ilgisinin son derece memnun ettiğini, kendilerini derin bir misafirperverlikle ağırlayan Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür” etti.

Botanik Bahçesinde düzenlenen, İkebana Gösterisi ve konsere Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, Japonya Kyoto Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Türkolog Prof. Dr. Minako Mizuno Yamanlar ve çok sayıda davetli katıldılar.

Haberle ilgili Diğer Resimler

Haberle ilgili Video
 Online Sayısı : 14
Bugün Ziyaret : 202
Toplam Ziyaret : 10532528